Pioneers in the industry, we offer white paper bag rope and 4mm red paper bag rope from India.
₹ 175 / Kg Get Latest Price
| Paper Type | Bleached Kraft |
| Material | Polyester |
| Rope Diameter | 4 mm |
| Application Area | Paper Bag |
| Usage | Craft Work |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Diameter | 4mm |
| Length | 22cm |
| Finish | Matt |
Minimum order quantity: 10000 Kg
₹ 0.9 / pair Get Latest Price
| Handle Type | Braided Rope |
| Rope Diameter | 2 mm |
| Application Area | Paper Bag |
| Usage | Shopping Bags |
| Color | Red |
| Diameter | 4mm |
| Length | 22cm |
| Finish | Matt |
| Material | Polyester |
Minimum order quantity: 10000 pair
Vinit Jain (CEO)
Tulsi Narrow Fab
2nd Floor, Shed No. 45, Darshan Industrial Society, Bamroli Road
Surat - 395010, Gujarat, India