Our product range includes a wide range of 4mm green paper bag rope, 12no.- 4mm white polyester cord and 4mm coffee paper bag rope.
₹ 0.9 / Pair Get Latest Price
| Handle Type | Twisted Rope |
| Rope Diameter | 10 mm |
| Application Area | Paper Bag |
| Color | Green |
| Thickness | 10mm |
| Length | 25cm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Polyester |
Minimum order quantity: 10000 Pair
₹ 115 / Kg Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Diameter | 4mm |
| Is It Stretchable | Stretchable |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 0.9 / pair Get Latest Price
| Handle Type | Twisted Rope |
| Rope Diameter | 4 mm |
| Handle Length | 30 cm |
| Usage | Shopping Bags |
| Color | Coffee |
| Diameter | 4mm |
| Length | 23cm |
| Finish | Matt |
| Application | Paper Bag |
| Material | Polyester |
Minimum order quantity: 10000 pair
Vinit Jain (CEO)
Tulsi Narrow Fab
2nd Floor, Shed No. 45, Darshan Industrial Society, Bamroli Road
Surat - 395010, Gujarat, India